MARATON 2024

Boğaziçi Ayvalık Okulları gönüllüleri olarak, 20-22 Haziran tarihleri arasında, Çanakkale’den Ayvalık’a 220 km bağış koşumuzun bu sene dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarının 2015’ten bu yana, sosyal ve kültürel etkinliklere erişimi kısıtlı çocuklarla düzenlediği Ayvalık Yaz ve Kış Okullarını sürdürebilmek ve farklı şehirlerdeki yeni projelerimizi hayata geçirebilmek için koşacağız! 

 Bünyesinde çocuklara kalplerini adamış Boğaziçi Üniversitesi mezunları, akademisyenleri ve öğrencilerini barındıran Ayvalık Okulları ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD), ekonomik nedenlerden ötürü eğitime ve sosyal etkinliklere erişimi kısıtlı çocukların yaşamlarına bilim, sanat ve sporla destek olmak için faaliyet gösteriyor. 2023 Mart ayından itibaren bir araya gelen Ayvalık Okulları ve BÇBD, bu sene de Ayvalık, Çanakkale, İzmir ve Hatay’daki çocuklarla buluşmak ve bu buluşmaları sürdürmek adına birlikte çalışıyor. Yaz ve Kış Okullarıyla 10 senedir Zeytin Çekirdekleri Derneğinin katkılarıyla Ayvalık’taki çocuklarla buluşan Boğaziçi Ayvalık Okulları gönüllüleri, 2023’ten bu yana ise Çanakkale’ye bağlı Behramkale ve Paşaköy’de faaliyet gösteren Güneşane Vakfıyla yaz ve kış buluşmalarına 2024 yılında da devam edecek. Çanakkale ve Ayvalık’ın yanı sıra, 2024 yazında Boğaziçi Ayvalık Okulları gönüllüleri Çocuk Dostu Köy Derneği’yle birlikte Hatay’ın Döver köyündeki ve Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV) ortaklığıyla İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki çocuklarla da buluşacak.

“Çocuklarla Buluşmaya Adım Adım” maratonuyla toplanacak bağışlarla 2024 yazında Ayvalık, Çanakkale, Hatay ve İzmir’deki çocukların kendilerini sosyal, duygusal ve fiziksel olarak geliştirebilecekleri atölye çalışmalarına devam edecekler. Bu maratonda bize destek olmak isterseniz BÇBD üzerinden fonzip kampanyası aracığılıyla bağış yapabilirsiniz. Eğer yurtdışından katkı sunacaksanız, bu link üzerinden bağış yapabilirsiniz. 

Ayrıca 20 Haziran’dan itibaren koşumuzu Ayvalık Okulları instagram adresinden takip edebilirsiniz.

Cüneyt Cebenoyan kimdir?

Öncelikle sevgilisi Ayşegül’ün tanımladığı gibi boyun eğmez, inatçı ve dirençli, kızı Elif’in sözleriyle, komikliği ve sefkatiyle onu hayatta en çok güldüren insandı; onu “acısıyla değil kahkahalarıyla” anıyoruz.

Cüneyt, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun, üniversite hayatında zamanının büyük bir kısmını Boğaziçi Sinema Kulübünde geçirmiş, sonrasında gazeteci, sinema eleştirmeni, müzik yazarı, arada bir sinema oyuncusu, vicdan sahibi, eğlenceli bir insandı.

Cüneyt Cebenoyan, 3 Ağustos 2019’da bir trafik kazasında hayatını kaybetmeden birkaç hafta önce, BÇBD’nin düzenlediği yaz okulunda “Shrek” filminin gösteriminin ardından çocuklarla film hakkında sohbet etmiş, sonunda da kahkahalarla çocuklarla birlikte dans etmişti.